Feng-shui

Wpisy

 • poniedziałek, 04 stycznia 2016
  • feng - shui

   Styczeń - 2016

   Zasady i działania relaksacyjne feng - shui

   Historycznie rzecz biorąc, feng shui jest szeroko stosowany do orientowania budynków i często duchowo-znaczących budowli, takich jak groby, ale także budynków mieszkalnych i innych budowli- w pomyślny sposób. W zależności od konkretnego stylu feng shui używane jest jako witryna i może być stosowana przez odniesienie do lokalnych funkcji, takich jak akweny, gwiazd lub kompasu ( N-S & WE ).

   Centrumreklamy.com

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 04 stycznia 2016 11:05
 • czwartek, 01 marca 2012
 • niedziela, 19 lutego 2012
  • Miłośc a feng-shui

   Feng Shui w miłości.

   Aby miłość nie wyprowadziła się z Waszego domu należy przestrzegać:

   Na południowym - zachodzie (w ujeciu pokój lub cały dom) jest sektor ziemi (pięć elementów). Niszczy go "drewno" i "metal", dlatego nie może być tam kolorów zielonego i brązowego, oraz metalicznego, białego, srebrnego, złotego i miedzianego, nic metalowego (TV, komputer, wtyczki), dużych drewnianych mebli (szczególnie z drewna tekowego, czarnego i różanego), żadnych roślin czy liści (pochłaniają pozytywną energię), może pojawić się symbol drzewa, najlepiej z półszlachetnych kamieni.

   Woda - nie zaleca się budowania basenów(woda - zdrada w małżeństwie), szcególnie po prawej stronie drzwi frontowych (po prawej ręce osoby w domu, patrzącej na zewnątrz), tylko po lewej może być woda (np. akwarium, oczko, fontanna) tak jak na rysunku (miniatura - kliknij)

   srebro - piękne jak złoto

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 lutego 2012 04:21
 • czwartek, 16 lutego 2012
  • Siatka Bagua

   Siatka bagua Feng Shui dysponuje dokładnym schematem poszczególnych sfer ludzkiego życia, przyporządkowanych określonym częściom mieszkania. Schemat ten jest bardzo prosty, a jednocześnie wystarczająco elastyczny, by można go było idealnie dopasować do każdego pomieszczenia i powierzchni. Jest to tzw. siatka bagua.

   Zawsze przybiera ona kształt pomieszczenia lub powierzchni, na którą jest nakładana, zazwyczaj przedstawiana jest jednak w postaci kwadratu lub prostokąta podzielonego na dziewięć równych części, tak że część centralna (oznaczona numerem 5) otoczona jest pozostałymi ośmioma. 4 9 2 3 5 7 8 1 6

   Jeśli dotąd nie miałeś do czynienia z praktycznym wykorzystaniem sztuki Feng Shui, z pewnością uznasz za pomocne narysowanie prostego planu swojej przestrzeni życiowej. Dzięki temu, zamiast niewyraźnych wyobrażeń, uzyskasz dokładny i namacalny obraz swego życia. W trakcie rysowania uwzględnij proporcje, a także ewentualne nieregularności, jak nisze, wnęki czy wypustki.

   Zaznacz drzwi i okna, rozmieszczenie mebli, sprzętów oraz wszelkich ważnych dla Ciebie obiektów, takich jak ulubiony fotel, kwiat doniczkowy, obraz czy figurka.

   Pamiętaj, by drzwi wejściowe Twojego domu, mieszkania, czy pokoju znalazły się w dolnej części rysunku.

   Tak przygotowany plan podziel na dziewięć równych części, tym samym uzyskując obraz ba-gua narysowanego budynku lub pomieszczenia. Ponumeruj wszystkie części tak jak na poniższej ilustracji. Upewnij się, że drzwi wejściowe znalazły się w jednym z następujących pól: 8, 1, lub 6.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   czwartek, 16 lutego 2012 06:26
 • środa, 14 grudnia 2011
 • poniedziałek, 12 grudnia 2011
 • sobota, 15 października 2011
  • Przyszła jesień

   Jesień,autumn

   Feng-Shui to nie tylko współżycie w harmonii z otaczającym nas światem. To także życie w harmonii ze sobą i swoim organizmem. A szczególnie jesienią, gdy dopadają nas przeróżne chandry, depresje, próbują atakować nas wirusy i inne paskudztwa. Świat jest szarobury, za oknami leje, wieje wiatr, a my pogrążamy się w coraz większym "dołku". Pewnie najchętniej zwinęlibyśmy się w kłębek i przespali całą jesień. A tu rzeczywistość, niestety, "skrzeczy"- dzień jak co dzień, trzeba wstać do pracy, dzieci do szkoły wyprawić. Pomimo niesprzyjającej aury za oknem możemy jednak pomóc sobie odzyskać równowagę i chęć do życia.

   Zacznijmy od szarego poranka. Budzik dzwoni - nastawmy go przezornie 5 minut wcześniej, weźmy przykład z naszego kota (jeśli go mamy) i przeciągnijmy się w łóżku. Włączmy ulubioną muzykę. Letnie poranki budziły nas słońcem – teraz musimy postarać się o "słońce" sami. Chodzi o to, by dać sygnał naszemu organizmowi – czas wstawać. Zmieńmy, gdzie to możliwe, żarówki na mocniejsze, otoczmy się ciepłymi kolorami w słonecznych barwach. Nie musimy w tym celu nadwyrężać zbytnio naszego portfela – wystarczy zmienić kolory pościeli i powłoczek na poduszkach, ewentualnie powiesić złociste zasłony w oknach.

   Jak masz czas, to wpatruj się nawet godzinę dla odprężenia...

   http://www.turez.pl/4996/

   Turez Hotele

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   sobota, 15 października 2011 07:00
 • środa, 05 października 2011
  • Horoskop feng- shui

   Październik - 2011 -

   To październik posiada 5 poniedziałków, 5 sobót i 5 niedziel. To zdarza się raz na 823 lat. To się nazywa worek pieniędzy. Więc skopiuj to na swój status i pieniądze dotrą w ciągu 4 dni. Na podstawie chińskiego Feng Shui. Ten, kto nie skopiuje, zostanie bez pieniędzy. Kopiowanie w ciągu 11 minut od odczytania...

   This October has 5 Mondays, 5 Saturdays and 5 Sundays. It happens once every 823 years. This is called a bag of money. So copy this on your own status and money will reach over 4 days. On the basis of Chinese Feng Shui. He who will not copy, it will be without money. Copying within 11 minutes of reading ...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   krzychkizier
   Czas publikacji:
   środa, 05 października 2011 12:48
 • niedziela, 28 listopada 2010